Často bývam skeptická, keď skúšam nové riasenky. Mám tie svoje, overené a k ďalším sa dostanem len málo. Taktiež vždy používam len klasickú formuláciu, nie vodeodolné verzie. Preto som sa celkom potešila, keď som bola vybraná na testovanie 2 riaseniek od Maybelline. Recenziu na túto prvú Vám prinášam v dnešnom článku. Je ňou vodeodolná verzia Lash Sensational Sky High. Už som o nej počula množstvo chvály, takže som sa veľmi rada pustila do testovania. Chcela by som ale pripomenúť, že sa jedná o recenziu vodeodolnej verzie. Formulácia sa od klasickej môže často krát líšiť a zrejme je to tak aj pri tejto maskare. 

Začnem základnými informáciami, ktoré sú o nej dostupné. Na internete stojí od 8-12 €, čo je klasická cenová kategória pre Maybelline. Odtieň je čierny a už ako som spomenula má vodeodolné zloženie. Maskara má, čo je jasné už z názvu Sky High "do neba", predĺžiť riasy, ale taktiež im dať objem. Má flexibilnú kefku. Píšu, že sa nerozmazáva, nerobí hrudky a ľahko sa odličuje. Bohužiaľ bol opak pravdou.

Moje riasy sú stredne dlhé a husté. Najradšej mám pevné umelé štetinky, ktoré ich jeme vytočia a vytvoria takzvaný motýlí efekt, kde sú mihalnice na vonkajšom okraji oka dlhšie. Išla som do testovania s otvorenou mysľou. Už na prvý pohľad som videla, že kefka je úplne iná na akú som zvyknutá. Má množstvo umelých štetiniek, jemne kónický tvar a je veľmi ohybná. Na môj vkus až príliš. Sťažilo mi to aplikáciu. Prvý krát som s ňou narobila veľký neporiadok, keď som sa snažila dostať až ku korienkom rias. 

Efekt, ktorý vytvorila bol v okej. Pre mňa nič svetoborné, ale dokázala by som s tým fungovať. Riasy boli určite predĺžené aj s dodaním mierneho objemu. Avšak to najhoršie prišlo počas dňa. Zhruba po 4 hodinách sa už objavili známky prvého otlačenia pod obočím na oboch očiach. To isté sa dialo aj ostatné dni, ktoré som ju mala na sebe. Toto je niečo, cez čo sa určite neprenesiem. Ak by riasenka nemala žiaden efekt, jediné čo od nej chcem, je aby som za pol dňa nevyzerala ako nádejná panda. Ak mám byť úprimná, už tu som ju trochu odpísala, ale klinec do rakvy prišiel až večer pri odličovaní. Maskara držala ako pribitá. Môj obyčajný odličovač ani micelárna voda s ňou nepohli. Musela som použiť olejový odličovač a aj s ním to bolo náročné. 

Zhrnutie:

Plusy:

  • predĺži riasy
  • vodeodolnosť

Mínusy:

  • otieranie a otláčanie, 
  • náročné odličovanie (možné len s pomocou olejov)
  • nevytvorí až taký objem

Som rada, že som mala možnosť vyskúšať. Určite ju používať nebudem, no rada by som možno vyskúšala aj klasickú ne-vodeodolnú verziu, na porovnanie výdrže. 

Aké s ňou máte skúsenosti vy? Používate skôr vodeodolné alebo klasické riasenky?

- Silvi

SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS