Sú 2 typy žien. Prvou je tá, ktorá má jeden takzvaný "signature" parfum. Ten jej sedí a nosí ho už niekoľko rokov. Potom sú tu tie, ktoré vlastnia horu parfumov a každý deň ich veselo striedajú podľa nálady. Ak mám byť úprimná, momentálne sa skôr podobám na ten druhý typ. Možno je to však tým, že som si svoj parfum nenašla. Práve preto som sa rozhodla naozaj sa zamerať na dopoužívanie všetkého čo mám a pozývam Vás na cestu za mojím "signature".

Vďaka tomu Vám dnes prinášam recenziu na známu značku, ktorá valcuje sociálne médiá. Maison Martin Margiela a edícia REPLICA. Tieto francúzske parfumy sa dostali na svet v roku 2010. Kolekcia REPLICA má za úlohu vďaka zmyslom preniesť človeka do určitej situácie či spomienky. Musím povedať, že táto idea ma neskutočne zaujala. Práve preto som sa rozhodla vyskúšať tento set. Vône si dokážem spájať s určitými životnými obdobiami. Verím, že viete o čom hovorím. Určite ste sa už nadýchli parfumu, ktorý ste kedysi nosili a hneď ste sa preniesli do minulosti. Nemusia nás tam však prenášať len parfumy, ale aj jednoduché veci či situácie. Práve na to sa zameriava kolekcia REPLICA. Vône ako Flower Market, Lazy Sunday Morning, Whispers in the Library alebo Jazz Club.

Dnes by som Vám chcela predstaviť 3 vône, ktoré boli súčasťou discovery setu, ktorý som kúpila na stránke www.notino.sk a keď som ho objednávala vyšiel 60, 30 €, čo cenovo zhruba korešponduje s 30 ml verziou ich vône. Set je určený pre ženy, no všetky ich vône sú unisex. Nachádzajú sa tu Lazy Sunday Morning, Beach Walk a Sailing day. Sú to toaletné vody, každá vo veľkosti 10 ml. Verzia perfektná do kabelky. Každú Vám teraz samostatne predstavím a začnem hneď od najstaršej. 


Beach Walk

Táto vôňa má prebudiť spomienku na teplý letný deň na pláži. Vonia ako pokožka uschnutá na slnku so zvyškom soli z morskej vody. Predstavená bola v roku 2012 a má Vás preniesť do krásneho Calvi v roku 1972. Je to kvetinovo ovocná vôňa a z týchto troch je to určite môj favorit. Je naozaj nádherná. Už prvý nádych vo Vás prebudí leto. Vonia presne ako krém na opaľovanie, ale lepšie. Vrchnými tónmi sú citrón, ružové korenie a bergamot. Stred tvorí kokosové mlieko, ktoré som cítila asi najviac, ďalej Ylang-Ylang a kvet Heliotrop. Základ je z pižma, cédru a benzoínu. Je naozaj krásna a keď budem hľadať letnú vôňu určite siahnem aj po jej plnej verzií. Výdrž je na toaletnú vodu dobrá, tých 4-5 hodín. Ak máte šancu, určite odporúčam vyskúšať.

Lazy Sunday Morning

Už menej špecifický názov. Pre každého totiž nedeľné ráno vyzerá inak. Toto má navodiť váľanie sa v jemných perinách až doobeda. Táto kvetinovo drevitá vôňa vznikla v roku 2013 a má Vás preniesť do Florencie roku 2003. Pre mňa sú najvýraznejšie tóny rozhodne tie kvetinové. Vrchné tvoria aldehydy, konvalinka a hruška. Mnoho žien sa pri slove konvalinka hneď zháči a nechce už počúvať ďalej, najmä vďaka spomienkam z Veľkej Noci. Myslím si však, že si zaslúži druhú šancu. Hlavne ak je v takejto peknej kombinácií. Stredné tóny, ktoré sú pre mňa znovu tie najvýraznejšie. Pri tejto vôni sú to ruža, kosatec a pomarančový kvet. Základ tvoria biele pižmo, Ambrette a indonézsky pačuli list. Vôňa je krásne jemná. Určite vhodná aj pre úplne mladé ročníky. Pôsobí dokonca trochu nevinne. Dosť mi pripomína Chloé Chloé, ktorú mám neskutočne rada. Takže ak sa páči aj Vám, nemôžete trafiť vedľa. Výdrž je nižšia v porovnaní s predchádzajúcou vôňou, tie 3-4 hodiny. 

Sailing Day

Musím sa priznať, z tejto vône som mala určite zmiešané pocity. Najskôr sa mi vôbec nepáčila. Jedna zo zložiek mi nezapasovala, no nevedela som prísť na to, ktorá. Avšak odstupom času sa mi začala páčiť viac a viac. Dokážem ju nosiť a nevadí mi. Určite to nie je vôňa, ktorú by som si ešte kúpila, ale koniec koncov je príjemná. Výdrž je 4-5 hodín a určite sa mi skôr nakláňa na pánskejšiu vôňu. Je veľmi svieža a zaujímavá. Predstavená v roku 2017,  vrch tvoria morské tóny, aldehydy a červená paprika s koriandrom. Stred tvorí amyl salicylát, kvety ruže a irisu. Základ zas morské riasy, ambra, jantárové drevo a céder. Kombinácia Vás má preniesť do slnečného gréckeho Parosu roku 2001. 

Som fanúšikom týchto discovery setov, vzoriek a podobne. Krásne sa tak o značke dozviete viac, bez zaviazania sa k veľkému flakónu. Určite by som chcela skúsiť ešte aj pánsky orientovaný set, ktorý skôr obsahuje zimnejšie/jesennejšie vône. Konkrétne sú to Whispers in the Library inšpirovaná anglickou knižnicou, By The Fireplace pripomínajúci zimný zasnežený večer pri ohni a Jazz Club, ktorá má navodiť atmosféru klubu, v ktorom znie celý večer saxofón. Určite sa teším na ďalšie testovanie.

Poznáte túto značku? Akú vôňu by ste chceli vyskúšať?
- Silvi
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS