Ahojte,

Dnes som si pre Vás pripravila recenziu na niečo, čo som práve dopoužívala. Jedná sa o produkt z pleťovej kozmetiky známej Kylie Jenner. Je to Vitamin C Sérum, ktoré som kúpila v drogérií Douglas. Tu je všetko, čo si o ňom myslím.

Základná pointa tohto produktu je rozžiarenie a spevnenie pleti. Jeho cena je 29,95 € (momentálne v drogérií Douglas v zľave za 23, 96 €). 

Hlavnou ingredienciou je samozrejme vitamín C. Ten je známy úžasným rozžarujúcim účinkom pre pleť. Je jednou z mojich obľúbených ingrediencií. Potrebuje ale zvýšenú opatrnosť. Podlieha totiž silnej oxidácií, kedy sám zmení farbu do oranžovej až hnedej a stráca svoj účinok. Toto sérum obsahuje jeho stabilizovanú formu, preto by k tomuto scenáru dôjsť nemalo (samozrejme pri správnom skladovaní produktu bez zbytočného tepla a slnečného svetla). Ďalšou zaujímavou ingredienciou Vitamín E, ktorý podporuje účinky hlavného vitamínu. Nájdete v ňom aj panthenol, ktorý prispieva k odstraňovanie tmavých škvrniek na pleti a zjednocuje ju.

Produkt obsahuje 20 ml séra. Používať sa môže ráno aj večer. Ja som ho používala každé ráno. Chcela by som však upozorniť na to, že pri tejto aplikácií je absolútne nutné použiť krém s ochranným faktorom. Inak by mohlo dôjsť k podráždeniu pleti. Osobne ma veľmi prekvapilo, že toto sérum je bez parfumov. Nemá vôbec žiadnu vôňu, čo je veľkou výhodou pre všetkých s citlivou pleťou. 

Má skvelú pumpičku, ktorá presne nadávkuje množstvo ktoré je potrebné na 1 použitie. Sérum mi takto vydržalo 3 mesiace. V porovnaní s cenou je to cca 10 € na mesiac. Povedala by som, že sa skôr jedná o strednú cenovú kategóriu, pretože všeobecne, produkty s dostatočným obsahom vitamínu C sú drahšie. Celá kolekcia od Kylie Skin má naozaj nádherné obaly. Svetlá ružová s minimalistický designom vyzerá krásne a elegantne.

Je to jemné krémové sérum, ktoré sa ľahko vstrebalo a zanechalo moju pleť hydratovanú. Nie však na toľko, že by som už nemusela používať krém. Od toho ale toto sérum ani nie je. Je to určite dobrý doplnok mojej rutiny, no určite nebol kľúčový. Nespozorovala som po jeho dlhodobom používaní žiadne skvelé účinky ani výrazné rozžiarenie pleti. Má veľmi dobrý mix ingrediencií, no pre mňa však neboli až také prelomové.

Súhrn: KYLIE SKIN - Vitamin C sérum

  • dobré ingrediencie
  • bez parfumov = vhodné pre citlivú pleť
  • príjemný na pleti
  • rozjasňujúci účinok nespozorovaný 


Máte skúsenosti s kozmetikou Kylie Skin?

- Silvi


SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS