Ahojte! Dnes som si pre Vás pripravila článok s novinkou od Garnier. Jedná sa o výživné sheet masks alebo takzvané plátienkové masky. Určite poznáte ich prvú verziu, masky ktoré obsahujú pleťové séra. Myslím, že táto značka bola jednou z prvých ktorá predstavila tento typ masky v slovenských drogériách. Všeobecne sú oveľa jemnejšie a šetrnejšie k pleti. Majú za úlohu ju prevažne vyživovať, kde naopak napríklad clay alebo ílové natieracie masky pleť skôr čistia. Tieto masky som od Garnieru dostala na testovanie, takže poďme na to.

Obe masky sú napustené mliečnym sérom a majú za úlohu vyživiť suchú a napätú pleť. Aplikácia je jednoduchá, ale trošku "messy". S predchádzajúcou verziou je manipulácia trošku lepšia. Vďaka chýbajúcemu protektívnemu filmu sa maska horšie rozkladá z balenia na tvár, no je to veľké plus pre enviroment. 

Prvá maska Garnier Skin Naturals Nutri Bomb je s kokosovým mliekom. Na pleti pôsobí 15 minút a sľubuje suchej a mdlej pleti rozjasnenie a intenzívnu starostlivosť. Obsahuje spomínané kokosové mlieko, ktoré zvláčňuje pokožku. Na rovnakých účinkoch spolu s hydratáciou sa podieľa aj kyselina hyalurónová, ktorá je jednou z mojich obľúbených ingrediencií. Rovnako účinkuje aj glycerín, ktorý je celkom vysoko v zozname ingrediencií, kde som tiež našla aj antioxidačný vitamín E. Má krásne kokosovú vôňu, no jemne v nej cítiť alkohol. Presnejšie by som ju popísala úplne ako drink Malibu. 

Druhá maska z tejto mliečnej kolekcie je mandľová. Obsahuje mlieko tohoto chutného orechu spolu s kyselinou hyalurónovou. Je určená na suchú a napätú pleť, ktorú hlboko vyživuje. Jemne sladko vonia a opäť pleť pekne zjemní. Zvyšok zloženia je skoro rovnaký ako v kokosovej maske, zmenil sa len mandľový extrakt. 

Súhrn - Mliečne plátienkové masky GARNIER Skin Naturals Nutri Bomb:
  • hydratácia, zjemnenie a zmiernenie napätia
  • priaznivá cena: 2-2,50 €
  • príjemná vôňa, no ľudí s citlivou pleťou by mohli parfémy podráždiť
  • sérum je jemne lepkavé lepkavé po aplikácií

Povedala by som, že obe majú rovnaké účinky aj výsledok. Je len na Vás, ktorá Vás zaujme viac. 

Ďakujem krásne za prečítanie článku. Vidíme sa pri ďalšom. 

- Silvi

    SHARE 0 comments

    Add your comment

    © Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS