Tea tree olej, inak melaleuca oil alebo ti tree oil. Slovensky olej z čajovníka. Pochádza z Austrálie a má gáfrovú vôňu. Nachádza sa v listoch rastlinky Melaleuca alternifolia, inak čajovník austrálsky. Má množstvo využití a práve o tom bude dnešný článok.

Olej, ktorý používam ja je z Oriflame-u a v akcií stojí 3 €. Inak ho môžete zohnať bežne v drogériách alebo v lekárňach za podobné sumy. Alebo ako všetko, aj na internete.

Má antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Práve preto olej pôsobé skvelo proti akné. Využíva sa v mnohých produktoch na starostlivosť o pleť. Či už sú to pleťové vody, čistiace gély alebo korektory. Mnohokrát sa používa namiesto benzoylperoxidu, pretože je prírodný a rovnako dobre pôsobí proti akné. Avšak bez negatívnych účinkov, ako sú začervenanie, vysušenie a olupovanie pleti.
Ak máte záujem o prírodný odličovač s obsahom tohto oleja TU som našla recept.

Pôsobí tiež protizápalovo, proti ekzému či plesniam. Napríklad na nechtoch na nohách alebo rukách. Zabraňuje množeniu baktérií a pleti. Preto ho používam hlavne vtedy, keď sa mi vyhodí vyrážka na jej vyčistenie.Ďalší benefit je, že sa dokáže zbaviť lupín na pokožke hlavy. Čítala som, že stačí do šampónu nakvapkať pár kvapiek a zmyť si hlavu.

Nedávno som ho použila aj do ranky, ktorú som mala a najprv trochu štípal, ale ranu vydezinfikoval, pomohol ju zaceliť a tiež urýchlil hojenie.


Ďalšie skvelé využitie je v antiperspirantoch. Garnier nedávno vyšiel s novým produktom, ktorý práve tento olej obsahuje. Vedeli ste, že zápach potu nespôsobuje samotný pot ale baktérie, ktoré sa nachádzajú v podpazuší? Pretože má olej antibakteriálne účinky z tea tree oleja, zabije ich a zápach pominie.

To je všetko. Čajovníkový olej má množstvo využití ako som písala. Zvyknem ho použivať dosť často a tento prírodný zázrak by nemal chýbať v žiadnej domácnosti.
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS