Dnes vám prinášam haul zo stránky www.notino.sk (ak ste nevideli minulý tak je TU). Musím všetkých, ktorí tam pracujú pochváliť, pretože zásielku som mala doma už na druhý deň, čo je úžasné! Veľmi rada tu nakupujem a tak to bolo aj tentokrát.
L'ORÉAL Botanicals Radiance Remedy Šampón a Kondicionér (link, link)
Nový rad šampónov ma zaujal asi v každom smere. Obaly sú recyklované a nádherné. Obsahujú prírodné látky. Neobsahujú silikóny ani parabény. Toto konkrétne duo je určené na nevýrazné farbené vlasy, ktorým má dodať lesk . Pripravujem na ne aj recenziu, takže ešte o nich budete počuť.

Hlavný dôvod nákupu bol však nasledovný. Nedávno som sa rozprávala s maminou o kozmetike, značkách a tak podobne. Má totiž atopický ekzém (alergický typ, zatiaľ nepotvrdený). Hrozne ju svrbí oblasť krku, ktorú má tiež začervenanú. Skúšali sme, čo by bolo najlepšie a v mojom kozmetickom "bordeli" som našla vzorku krému od značky La Roche- Posay. Tento krémik mal pôsobiť práve na atopickú pokožku a zmierňovať svrbenie a podráždenie. Pomohlo jej to skoro okamžite. Tak sme začali pátrať a rozhodli sme sa, že najlepšie bude prestať používať bežnú kozmetiku a objednať veci práve od tejto značky, v hlavnej úlohe s tým zázračným krémom. Čo všetko sme teda kúpili?


Viac po rozkliknutí.


LA ROCHE-POSAY Lipikar Baume AP+ (link)
 (4,90 €; 75 ml)

Tento balzam je bez parabénov a bez parfumu. Pôsobí proti svrbeniu a podráždeniu pokožky. Tiež má relipidačné účinky. Je určený pre suchú a citlivú pokožku so sklonom k atopií. To je presne to, čo sme hľadali a maličká vzorka mamine naozaj pomohla. Obsahuje aktívnu látku Aqua Posae Filiformis, ktorá udržiava rovnováhu mikrobiómu a tiež obnovuje a chráni kožnú bariéru. Jeho zloženie má minimálne možné množstvo ingrediencií, kvôli tolerancií (čím menej ingrediencií, tým menšia šanca na alergickú reakciu) . Jeho textúra je nemastná a nelepivá, čo je veľmi dobré. Ak máte podobné príznaky na pokožke ako moja mamina, určite skúste tento krémik.


LA ROCHE-POSAY Lipikar Syndet AP+ (link)
(10,50 €; 200 ml)

Čistiaci gél je dôležitý pri starostlivosti o pleť. Potrebovali sme niečo, čo dokáže pekne zmyť make-up a zároveň nepodráždiť pokožku. Uvidíme ako mu to pôjde. Je to ultrajemný čistiaci krémový gél proti podráždeniu a svrbeniu suchej pokožky. Opäť vhodný pre atopickú pokožku vďaka ingredienciám ako napríklad maslo z karité, Niacínamid a Aqua Posae Filiformis. Neobsahuje mydlové zložky, čiže zbytočne nevysušuje pokožku. Aj tento produkt je bez parfumov.


LA ROCHE-POSAY Lipikar Gel Lavant (link)
(6,50 €; 200 ml)

Sprchový gél bez obsahu mydla a parabénov má krásne vyčistiť pokožku a ukľudniť ju. Tento produkt je parfumovaný. Má jemnú sviežu vôňu. Znovu obsahuje upokojujúci Niacínamid a relipidačné maslo z karité, ktoré pomáhajú pri obnove kožnej bariéry.LA ROCHE-POSAY Posthelios (link)
(ZADARMO 100 ml; 200 ml = 12,90 €)

K nákupu sme zadarmo dostali túto reparačnú gélovo-krémovú starostlivosť po opaľovaní. Je vhodný na vysušenú pokožku po opaľovaní. Obsahujú relipidačné látky, ktoré stimulujú reparáciu kože. Má ľahkú konzistenciu. Jeho vôňa mi až tak nesadla je dosť zvláštna a neviem ju opísať. nie je to však nič neprekonateľné. Je pekné, že k nákupu príde aj takáto drobnosť zadarmo.


Tak a to je všetko. Dúfam, že všetky produkty budú fungovať a tie určené mamine jej aj pomôžu.

Videli ste už tieto nové vlasové produkty od L'ORÉAL? Máte skúsenosti s atopickou pokožkou?
- Silvi

SHARE 1 comment

Add your comment

  1. Notino zbožňujem :) Tie nové vlasové produkty Botanicals som skúšala, ale veľmi mi nevyhovovali :D

    OdpovedaťOdstrániť

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS