Nedávno sme boli s priateľom na predĺženom wellness víkende v Žiline. Jednalo sa o pobyt v hoteli Holiday Inn, kde sme strávili 3 noci. Mali sme to ako takú našu spoločnú mini-dovolenku. Všetko sa začalo balením, kde som ja urobila najviac práce, ktorá vôbec nebola ocenená. Dostalo sa mi jedine: „Na čo ti je toľko vecí?“ alebo „Nejdeme tam na 2 mesiace“. Neskôr prišli veci ako: „Naozaj potrebuješ toľko kozmetiky?“ a „Kto to má odniesť?“ Všetky zadané ženy určite vedia o čom hovorím.


Cestovali sme vlakom. Mne ako študentke sa to oplatilo o veľa viac a kedže hotel je hneď pri železničnej stanici, nebolo to ani ďaleko. Napriek tomu som celú cestu počúvala, aký je ten kufor ťažký a že nie som normálna. (poznámka autorky: keď si priateľ prečítal tieto riadky s úsmevom povedal, že ma zbije. Máme poetický vzťah).
Ubytovali sme sa, povybaľovali a tešili sme sa na jedlo. Mali sme totiž zaplatené trojchodové večere a musím povedať, že v tomto hoteli varia famózne. O švédskych stoloch na raňajky sa nejdem ani obšírne vyjadrovať. Poviem len toľko, že (teraz by mali vegetariáni a vegáni preskočiť túto vetu) takú skvelú opečenú slaninu sme ešte nikdy nejedli. Naše rána spočívali v natlačení sa na tzv. chrčáka (vysvetlenie: keď jete, až kým nezačnete z toho chrčať od sýtosti) a potom sme sa vyvalili na posteľ kým sme sa opäť boli schopný hýbať. To bolo väčšinou už 1 hodina poobede.


Oba dni sme sa vybrali do mesta na menšie nákupy. Priateľ mne a aj sebe zakázal nakupovať veci, keďže už teraz sa sťažoval na ťažký kufor. To však ešte nevedel, že natrafí na zľavy v podobe - tričko z New Yorkeru za 1 €. Kúpil si ich asi 7. Ja som našla tiež dosť dobrých kúskov v takýchto zľavách. Nezostávalo nám nič iné, ako už len na Pintereste vyhľadať Packing Hacks a nejak to systematicky vyskladať všetko do kufra. Ako hra Tetris.


Naše večeri sme trávili buď v bare kecaním, alebo kúpaním sa v bazéne s výhľadom na krásnu panorámu Žiliny. Hotel má nádherné umiestnenie. Užili sme si krásnu malú dovolenku, nakúpili si poriadne veľa vecí, ale čo je hlavné boli sme stále spolu. Aj napriek večnému vzájomnému doťahovaniu dokážeme spolu fungovať bez hádky a to je na našom vzťahu skvelé. Dúfam, že to tak bude fungovať stále.

- Silvi
SHARE 2 comments

Add your comment

  1. Môj priateľ našťastie nekecá na to koľko toho so sebou nosím (aj keď ideme iba na 2 dni na chatu, a ja so sebou ťahám celú cestovnú tašku (a ešte ju aj nesie)). Ale ináč sa tiež večne naťahujeme :D Takéto vzťahy sú podľa mňa najlepšie, bez toho by to bola nuda. Super článok :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem :) to také zdravé naťahovanie je super a podľa mňa to nesmie chýbať v žiadnom vzťahu :D

      Odstrániť

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS