Slnko potrebujeme kvôli vitamínu D, ktorý je pre nás dôležitý, ale nemali by sme zabúdať na našu pleť. Vždy keď ideme do bazéna dáme na seba krém na opaľovanie s ochranným faktorom, aby sme sa nespálili = nevyzerali ako paradajky a potom sa 3 dni šúpali. Ale staráme sa aj o našu pleť a pery? Nie vždy, ale rozhodne by sme mali. A to každý deň. Vďaka slnku naša pokožka starne a pery tiež nie sú výnimkou. To že ich ochránime, ich udrží zdravšie a žiarivejšie. Poškodenie slnkom má za následok stratu elasticity. Každý z nás chce predsa vyzerať mlado čo najdlhšie.

Za druhé dobrá starostlivosť znižuje riziká rakoviny kože a iných kožných chorôb.
Hlavne na perách máme veľmi tenkú kožu, takže je logické, že by sme ju mali chrániť.

Tiež som zistila som, že kožní lekári tvrdia, že lesk na perách bez ochranného faktoru alebo SPF sa môže správať ako lupa pre slnečné lúče. Čo ich môže naozaj poškodiť. Zmeny nemusia byť hneď okamžité. Poškodenie sa môže prejaviť aj časom.

Ochranný faktor = SPF 15: blokuje 93 % UVB žiarenia (ultrafialové žiarenie typu B)
Ochranný faktor = SPF 30: blokuje 97 % UVB žiarenia

Pri vyberaní produktov by sme tiež mali dbať na ich vodeodolnosť. Ak sa chceme plne brániť škodlivým lúčom mali by sme mať minimálnu ochranu 30 na každý deň a 50 vtedy, keď vieme, že budeme viac na slniečku ako dnu.

Časom naša pokožka starne a slnko tento proces dokáže veľmi zrýchľovať. Preto sa o ňu musíme poriadne starať a ochrániť si ju.

- Silvi
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS