Dnes prichádzam s malým príspevkom do denníčka z nášho výletu. Rodičia, ja a môj priateľ sme boli navštíviť rodinu v Českej Republike, pretože ockov strýko oslavoval 60 rokov. Vždy sa tam tešíme je to také odreagovanie pre celú rodinu. Odchádzali sme v piatok a cesta bola plná dažďa, zastávok na WC a zvláštne chutiaceho Café Mocha z miestnej českej benzínky.


Dorazili sme do malej dedinky asi 20 minút od Brna, kde žije ocinov bratranec, u ktorého sme žili nasledujúce 4 dni. Hneď nás vítali spolu s teplom krbu a mokrou fenkou zlatého retrívera - Sany (na fotke sa fešanda suší). Dobre sme sa najedli, vybalili a zaľahli. Čakal nás totiž perný víkend.

Viac po rozkliknutí.


V sobotu ráno ma prebrala sprcha a hlavne 15 minútový make-up (asi môj rekord), pretože som vôbec nestíhala. Mierili sme do nákupného centra, kde som si ale nič nekúpila. To v spojení s hladom vytvorilo zo mňa "bručouna", ktorý sa zmiernil po aplikovaní jahodovej výživy do oblasti žalúdka. Odtiaľ sme išli na miesto, kde bola oslava. Miestnosť s terasou, kde sa grilovalo neskutočne chutné mäso (zjedla som ho toľko, že už steaky nechcem aspoň mesiac ani vidieť). Varil sa guľáš, čapovalo sa pivo, liala sa whisky, spievalo, pískalo a tancovalo. Takto to pokračovalo aj na druhý deň, v nedeľu.

Chcela by som ešte pripomenúť Zorku. Malé dievčatko, ktoré je skvelé, úžasné a ako jediné sa nebojí môjho priateľa (je to fešák, ale deti aj tak plačú keď ho vidia).


Poobede sme sa po ukončení oslavy odobrali späť do prechodného domova a už len oddychovali. V pondelok ráno nás čakali ďalšie nákupy, ktoré začali v úžasnom svete - Ikea. Tri odhodlané ženy s chuťou nakúpiť všetky blbosti, ktoré sme vôbec nepotrebovali a môj priateľ so slúchatkami v ušiach, ktorý to celé presedel (alebo pretrpel?) na sedačke Söderhamn. Ďalšie nákupné centrum- Olympia, v ktorom som ako inak nič nekúpila (okrem troch položiek make-upového charakteru, ktoré nájdete TU!). Celý ten čas som sa snažila nájsť botasky Adidas Originals, biele s čiernymi pruhmi. Klasické, no na moju trpasličiu nohu, ktorej veľkosť je 4 alebo inak 36 aj 2/3 (áno, zaraďuje sa to medzi deti) nemali. Až nakoniec Foot Locker. Ten konečne mal moju veľkosť, ale len jeden jediný pár. Len jeden. Poškodený. Vtedy som stratila všetkú nádej, hope, hoffnung, tiovo a tak ďalej.


Vrátili sme sa pekne "domov" a na druhý deň ráno sme už opúšťali ČR a prišli sme na hranice s Rakúskom do Excalibur City, čo je obchod plný rôzneho alkoholu, sladkostí, tabaku a jej druhú časť tvoria parfumy, kde si naše nosy prišli na svoje. Ďalej sme navštívili obchodný Fashion Outlet Freeport, v ktorom som našla botasky! Nie presne tie, ktoré som chcela, ale čisto biele s krokodílím vzorom. Priateľ sa tam tiež pekne vybláznil a nechal tam totiž peniaze vo výške minimálnej mzdy egyptského občana.

Odtiaľ sme sa presunuli do Rakúska a to do mesta Kirchberg an der Pielach, kde neďaleko pracuje moja mamina. Boli sme ju zaviezť do práce a naopak zobrať z ďalšieho mestečka jej mamu, moju starkú, ktorá akurát išla späť na Slovensko. Ešte pred cestou späť domov sme navštívili krásnu rozhľadňu a miestu,dosť veľkú drogériu BIPA, v ktorej som pokúpila veľa vecí, ktoré u nás nevidím a zaujímalo ma ako fungujú (to aké si môžete pozrieť V TOMTO ČLÁNKU).

Potom už len nasledovala cesta späť domov do mojej postieľky. Jediné čo mi na tom vadilo je to, že doma som už spala bez zdroja telesného tepla v podobe môjho priateľa ♥.
To je všetko.
- Silvi
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS