Nail Polish Routine 2017

in , , by Silvi, 6:00

Rozhodla som sa zhrnúť moju rutinu v lakovaní nechtov. Robím to hrozne často a neskutočne to zbožňujem. Tu je pár tipov na to, aby aj vaša manikúra vyzerala ako zo salónu a vydržala vám čo najdlhšie.


Ako prvé nechty odlakujem. Samozrejme. Používam na to odlakovač od Cien z obchodu Lidl. Lak odstraňuje naozaj rýchlo a efektívne. Odstránim lak aj z poza mojich nechtov. (prečo ho tam mám sa dozviete nižšie)


Ďalej som nechty prepilníkovala a vytvarovala tak, ako bolo treba. Pri tomto kroku je nutné pilníkovať len v jednom smere, aby ste zabránili štiepeniu nechtov. Potom som odstránila nechtovú kožtičku. Ako používam Instant Cuticle Remover od Sally Hansen, moja kožtička je minimálna až žiadna. Stačí gél aplikovať na 15 sekúnd a potom s gumovým zatláčačom alebo s pomarančovým drievkom (na ebay-i ich zoženiete množstvo za pár centov) som ju zatlačila a odstránila gél. Po tomto kroku je dôležité umyť si ruky teplou vodou a mydlom.


Ak chcete, aby vaša manikúra na nechtoch ostala čo najdlhšie, je treba nechty zbaviť prebytočného oleja, ktorý na sebe má prirodzene. To je možné urobiť acetónom alebo alkoholom. (z lekárne v koncentráciách 60-85%,, nie vodka). Tiež som alkoholom vytrela aj vnútornú stranu nechtu.


Jednou z najdôležitejších vecí je podkladový lak alebo base coat. Aby vaše nechty ostali bezchybné, najlepšie je hľadať také, ktoré sú lepkavé na dotyk. Na ne sa lak pekne prilepí a drží lepšie. Okrem toho zabráni zafarbeniu nechtov od výrazných lakov. Môj je od S-he - Ultra Stay Base Coat a priznám sa nefunguje na 100 %. V budúcnosti by som chcela niečo lepšie, no je lacný a zatiaľ najlepší, ktorý som našla v drogérií.

Viac po rozkliknutí.


Je dôležité lak dávať v tenkých vrstvách, nie na nechtovú kožtičku alebo tesne k nej a tiež je dobré si lak dať aj kúsok na vnútornú stranu nechtu. To oddiali jeho odlupovanie. Tieto vety platia pre podkladový lak, farebný a samozrejme aj ten vrchný.


Teraz príde na rad farba. Jedna, dve alebo tri vrstvy vášho obľúbeného laku. Dnes používam tento od Miss Sporty v odtieni 043. Po tomto kroku je dobrá vec odlakovať hrdlo fľaštičky laku, aby nezaschol a dal sa otvoriť s ľahkosťou (nerobím to veľmi často, preto mi musí otvárať fľaštičky priateľ, ocino, alebo keď som sama - zuby... a to nie je veľmi zdravé, všakže)


Ako posledná vec je vrchný lak alebo top coat. Dodá lesk a zafixuje farbu, či nejaký nail art, ktorý ste si vytvorili. Pre pohodlnosť je dobré použiť rýchlo-schnúci. Tento Insta-Dri Top Coat od Sally Hansen je skvelý a mám už niekoľkú fľaštičku. Ak chcete mať nedotknuté nechtíky je dobré tento top coat každé 2 až 3 dni aplikovať znovu.


To je všetko, čo mám pre vás. Dúfam, že článok pomohol upgrade-ovať vašu manikúru.
- Silvi
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS