Čistenie štetcov. Pre niekoho ako ja dosť otravná vec, keďže ich mám celkom veľa a ich vyčistenie trvá dosť dlho. No pomaly som sa naučila, že čistenie je veľmi prospešné a odráža aj množstvo vecí. Hlavná je kvalita vašej pleti. Používaním sa na nich liahne veľké množstvo baktérií a tým, že umývanie štetcov odkladáte, spôsobujete len to, že je baktérií stále viac a viac a tým pádom vaša pleť horšia a horšia.
Tiež sa na nich nachádzajú zvyšky starého make-upu, ktorý sa len vrství. Nahromaďujú sa tam tiež oleje, ktoré spolu so všetkým upchávajú póry a tie znovu samozrejme vedú k vyrážkam.
Okrem toho nesmiem zabudnúť aj na množstvo odumretých kožných buniek.

ČÍM SI ČISTIŤ ŠTETCE?
- mám tu pre vás 2 možnosti, z ktorých si každý vyberie svoje riešenie
  1.  ŠAMPÓN = obyčajný lacný šampón na vlasy vám štetce vyčistí a ani ich nevysuší a nezaťaží. Môj je taký, ktorý u nás nikto nepoužíva. Je v litrovej fľaši a nikto ho nepoužíval. Upozornila by som však na to, že moja pleť je bezproblémová a nenáchylná. Preto mojim štetcom stačí takéto čistenie. Tí, ktorí majú problémy s akné, vyrážkami alebo citlivú pleť, budú potrebovať niečo na dezinfekciu. Presne na to je tu typ 2.
  2. SAPONÁT & OLIVOVÝ OLEJ = Saponát štetce trochu vydezinfikuje (píšem trochu, pretože nezbaví, ho všetkých baktérií, na to by bol potrebný alkohol, ktorý vysušuje štetce, ale ak je vám pleť prednejšia ako výdrž štetcov, rozhodne choďte do toho), ďalej olivový olej, ktorý zregeneruje štetinky, ktoré boli "vysušené saponátom". Množstvo: 2 diely saponátu a 1 diel olivového oleja.

Čistím ich na tejto podložke, ktorú nájdete na eBay-i alebo na Aliexpress-e. Je to omnoho efektívnejšie ako len vaše ruky, pretože má precíznejšie zárezy, ktoré odstraňujú farbu zo štetcov. Nájdete ju pod názvom "make-up mat".


Sušiť by ste ich mali "hore nohami" aby voda nenatiekla do kovových spojov. To môže štetce poškodiť (úprimne... nerobím to no naozaj by som mala).
Tiež je dobré navliekať na ne stočený vatový tampónik, nejaký kus látky, alebo niečo čo štetinky stiahne k sebe a po usušení budú pekne držať svoj tvar. Na eBay-i sa dajú kúpiť tieto vecičky (viď. obr.) 15 ks za pár centov. Stačí dať o vyhľadávania "make-up brushes sleeves" 


Ideálne by bolo čistiť si ich aspoň raz do mesiaca. Napíšte si to niekde do diárika alebo si nastavte pripomienku v mobile.

Dúfam, že ak ste si štetce nečistili tak často, tak vám článok pomohol a poradil spôsoby čistenia. Je to naozaj dôležitá vec, ktorú netreba zanedbávať, ak chcete aby vaša pleť bola, bezchybná, krásna a žiarivá. 

INFO: lak na nechtoch = Miss Sporty Metal Flip – 050
SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS