Mnohými ospevovaná NAKED paletka mala mladšiu a matnú sestru v podobe tejto krásky. NAKED Basics. Nepoznám človeka, ktorý by nevyužil odtiene, ktoré sú v týchto paletkách. NAKED Basics ma oslovila hlavne na mieste cenou. Bolo to pred rokom v období Vianoc vo Viedni, v drogérke Marionnaud. Už dávno pred tým som snívala o NAKED (tej väčšej verzií). Toto bola moja prvá drahšia, nedrogérková paletka či značka, ktorú som vyskúšala a musím povedať, že investíciu neľutujem


Paletka obsahuje 5 matných a 1 trblietavý tieň. Všetky sú neutrálne. Perfektné na denné nosenie alebo kľudne aj na dramatickejšie looky. Toto je jedna z tých základných paletiek, ktorú by mal každý mať vo svojej make-up  kolekcií. Takže ak vás neodrádza cena (nechcem ju sem dávať presne, pretože na slovenských e-shopoch sa cena pohybuje na hranici so 40 €, ja som ju zohnala za cca 27 € a tak stojí aj na oficiálnych stránkach ako je americká Sephora a aj jej domovská stránka www.urbandecay.com, na českej Sephore stojí zas 830 Kč = 30 €. )

Tiene idú zaradom tak, ako v paletke.

POZITÍVA:
  • PIGMENTÁCIA = tiene sú krásne pigmentované, a čo je najlepšie dajú sa krásne vrstviť, až kým nedosiahnete intezitu po ktorej túžite (toto platí hlavne pri svetlých odtieňoch)
  • ODTIENE = skvelý výber odtieňov na kontúrovanie oka, denný či večerný look
  • CESTOVANIE = paletka je ako stvorená na cesty. Je malá, obsahuje celkom veľké zrkadlo (dá sa v ňom v pohode nalíčiť), jej obal je dosť byteľný (alebo ako povedal môj priateľ je húževnatá), materiál vyzerá byť kvalitný.
  • OBAL = páči sa mi aj celkový dizajn paletky. Je minimalistický.
  • CENA & VÝKON = v tomto pomere je paletka neprekonateľná v porovnaní s inými, ktoré vlastním. Naozaj za svoje peniaze dostanete kvalitné tiene, ktoré vám tiež dosť dlho vydržia. Po rozpočítaní na 1 tieň to vychádza: 30/6= 5 € čo už nie je také zlé. 
  • APLIKÁCIA = krásne sa s nimi pracuje, pri blendovaní sa pekne vedia do seba zliať bez úbytku na pigmente a tým vytvárajú bezchybné prechody

NEGATÍVA:
  • PRÁŠIA = toto je jediné mínus, tiene sú naozaj dosť prášivé pri aplikácií

Prejdem k jednotlivým odtieňom v paletke (swatch v ľavo bez primer-u; swatch v pravo s primer-om):
Venus = Opisujú ju ako polomatnú. Je to bielokrémová s trblietkami. Dokáže vytvoriť jemný highlight v kútiku oka a pod obočím.Foxy = Svetlá matná vanilková. Dá sa vrstviť na viečku.W. O. S. (Wakl of Shame) = Narúžovelá pleťová matná. Skvelá cez celé viečko na zafixovanie primer-u. Jej odtieň je presne rovnaký ako moja pleť (preto ju ani poriadne nevidno)Naked 2 = Taupe matná (šedohnedá studená farba). Skvelá na prechody, do záhybu oka. Tento tieň je rozhodne môj najpoužívanejší.Faint = Matná teplá hnedá.Crave = Veľmi sýta hnedočierna matná. Dajú sa s ňou skvelo vytvoriť linky (aj ostrá linka s pridaním trochy vody alebo fixačného spreju na štetec)Táto paletka je to po čom siaham najčastejšie a ešte zrejme aj dlho budem. Takže ak hľadáte niečo podobné a chcete aj trošku investovať tak rozhodne za mňa je to 5 jednorožcov z 5!


- Silvi ♥

SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS