Už druhá NUDES paletka od Maybelline. Z prvej som bola viac než nadšená, takže bolo pochopiteľné, že tak bude aj tu.Oh, či som sa mýlila ale o tom potom.


Paletka vyzerá úplne rovnako ako jej klasická verzia, líši sa len ružovou farbou, ktorá v konečnom dôsledku z dizajnového hľadiska vyzerá veľmi dobre. Hrozne mi pripomína (a myslím, že nie len mne) jednu z legendárnych paletiek od Urban Decay Naked 3, ktorá je plná ružovkastých farbičiek. Presne ako táto.

Tiene sú usporiadné presne tak ako na fotke vyššie v paletke.

Prejdeme k recenzií:

POZITÍVA:

  • DOSTUPNOSŤ = paletka sa nachádza bežne v drogérií
  • CENA = je prijateľná, výjde 10-13 €
  • ODTIENE = sú krásne samé o sebe, na prvý pohľad to vyzerá tak, že paletka je vhodná na cestovanie, pretože obsahuje dobrý výber tieňov a kombinácií 


NEGATÍVA:

  • ODLESK = bez primer-u ich neuvidíte ani pod lupou 
  • PIGMENTÁCIA = toto je veľký problém, pretože svetlé tiene nie sú ani trochu pigmentované
  • PRÁŠIA = ale neskutočne, ak na viečko dáte svetlú farbu a pracujete ďalej tak sa odpráši tak, že ju ani nevidno. Je to problém všetkých svetlých (prvé 4 odtiene); stačí aby ste fúkli a tieň je z viečka preč, neudrží sa na ňom
  • APLIKÁCIA = štetcom a bez primer-u je zbytočné s nimi robiť akýkoľvek look (opäť hovorím hlavne o tých svetlých). Viem, že primer je dnes už skoro samozrejmosť, ale predsa.
  • MÁLO MATNEJ = len jeden jediný odtieň je matný

Teraz na jednotlivé odtiene. (v celom článku) Sú znovu rovnako zoradené ako v paletke. Na pravo vidíte aplikáciu štetcom s primer-om a na ľavo bez.


1.  Je to svetlá vanilková. Veľmi slabá pigmentácia.2. Svetlá marhuľková farba s zlatými odleskami. Slabá pigmentácia.3. Svetlá kapučínová s perleťou. Slabá pigmentácia.4. Svetlá ružová so striebornými trblietkami (tie však bolo vidno len po rozblendovaní ružovej do štádia kedy ju vôbec nie je vidno). Veľmi slabá pigmentácia.5. Tmavšia matná staroružová. Skvelá do záhybu oka.6. Hnedá s trošku fialovým podtónom lesklá.7. Svetlá lesklá medená.8. Tmavohnedá so zlatými trblietkami.9. Metalická hnedá so striebornými odleskami.10. Šedastohnedá.11. Tmavá rose gold s fialovoružovými odleskami.12. Tmavá kávová hnedá s medenými trblietkami. Najtmavšia z paletky.


Takže môj celkový záver je ten, že využiteľných je len 8 odtieňov (okrem prvých 4). Už by som skoro zabudla spomenúť, že k paletke bol pribalený "štetec", ktorý je podľa mňa nepoužiteľný.
Celkovo ju hodnotím na 2 jednorožcov z 5. 


- Silvi ♥


SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS