DIY - Mesto na stene

in , by Silvi, 6:00Aj vám sa už určite stalo, že ste mali potrebu niečo tvoriť, najlepšie v izbe. Maľovať, prehadzovať nábytok do rôznych uhlov, dekorácie tam a tam. Sú dni kedy to chce zmenu. No nie každá je rodičmi akceptovaná. Na známej stránke Pinterest, ktorá prebúdza kreatívneho ducha asi v každom z nás. Stačí do vyhľadávania zadať 3 jednoduché písmenká = D, I, Y a je to tam.


Presne takto som to cítila aj ja. Nebolo to síce doma, ale na intráku. Tam totiž nemôžme steny namaľovať (áno, ani na vlastné náklady a úsilie si nemôžme vymaľovať izbu na inú farbu ako bielu a to môžem ... nechať tak.). Prázdne, zažltnuté steny s opadávajúcou omietkou. Akoby nestačilo, že človeku sa tam nechce byť (pretože home sweet home), musí to tam vyzerať tak ako to vyzerá. Nevadí. Veď kreatívny duch interest-u to napraví.

    


Je mnoho možností ako s lepiacou páskou skrášliť nudné priestory. Od rámikov na fotky, okná, geometrické zvieratá, až po to čo najviac zaujalo mňa. Panoráma mesta. Mrakodrapy. New York (alebo niečo také).Našla som inšpiráciu. Už len zohnať čiernu lepiacu pásku. Normálnu. Nie tú izolačnú, čo používajú elektrikári. Bolo to ľahšie ako som čakala. V papiernictve za cca 0,80 € jedna. Kúpila som pre istotu 2, ale na jednu stenu som spotrebovala jednu pásku + kúsok z tej druhej.

Mám tu pár fotiek z procesu (+ jedna divne-trápna selfie, užite si ju):
PS: Robte to s vedomím, že čierna lepiaca páska môže po odlepení zanechať nejaké tie stopy na stene po odlepení. Nech vás rodičia nemusia zabíjať.

UPDATE: Po pol roku som moje umelecké dielo musela zlepiť, pretože MOŽNO sa tam bude cez prázdniny maľovať. Moje dieťatko nalepené na stene. (áno, Silvinka, skvelé prirovnanie). Moje umelecké dielo. Ale veď okej, vymaľujú, bude tam príjemnejšie... Prišiel september a hádajte... Áno presne. Hovno a nie vymaľované...

SHARE 0 comments

Add your comment

© Silvi · THEME BY WATDESIGNEXPRESS